عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی:  همایش فن‌آوری‌های صنعت ساختمان، تلنگر و شروعی تازه بود

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی: همایش فن‌آوری‌های صنعت ساختمان، تلنگر و شروعی تازه بود

 

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، همایش فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان را تلنگر و شروعی تازه در حوزه ساخت و ساز کشور دانست.

به گزارش ستاد خبری چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان، آناهیتا زنده دلان، عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، گفت: کلیه اتفاقات رقم خورده در این همایش از جمله مقالات، آموزش مجازی و نمایشگاه، سعی داشت در بحث صرفه جویی در انرژی، توسعه پایدار و ارتباط بین دانشگاه و صنعت گام بردارد.

زنده دلان با اشاره به اینکه مدرس کارگاه راهکارهایی برای طراحی پاک در این همایش بوده است، افزود: پایداری زمانی حاصل می شود که پایداری اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی را نیز به عنوان 3 مولفه اصلی دارا باشد.

وی تصریح کرد: باید ساخت و سازها دربخش صنعت ساختمان که بخش فراوانی از مصرف انرژی را دربر می گیرد، منطبق با شرایط اقلیمی انجام شود.

زنده دلان با بیان اینکه همزمان با پیشرفت تکنولوژی در دنیا، به انرژی توجهی نمی شود، افزود: در زمان طراحی یک ساختمان و در تک تک اجزای آن باید به صرفه جویی، انرژی پاک و تجزیه پذیری اهمیت داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد، بیان کرد: اگر به انرژی پاک توجه شود، اولین گام در توسعه پایدار برداشته می شود.

وی برگزاری همایش فن آوری های نوین ساختمان را در راستای اعمال و اهداف پیاده سازی توسعه پایدار، موثر دانست و گفت: در این همایش ایده ها و راهکارهایی به متخصصین ارائه شد که با به کارگیری آن بتوانند در صنعت ساختمان از تکنولوژی روز در ساخت و ساز استفاده کنند و در کاهش انرژی گام بردارند.

وی گفت: صرفه جویی در انرژی باید از هر فرد آغاز شود، مثلا کم کردن شعله بخاری در روزهای گرم، اگرچه در مقیاس کوچک، خود یک نوع کاهش در مصرف است که با فرهنگ سازی می توان این انرژی های اندک را ذخیره کرد.