دیدنی ها

حرم مطهر امام رضا (ع)

بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)

حرم امام رضا در مرکز شهر مشهد، استان خراسان رضوی، ایران؛ مدفن علی‌الرضاست که نزد مسلمانان شیعه به‌عنوان «حرم» گرامی داشته می‌شود و مقدس است. از بناهای پیوستهٔ برجستهٔ آن مسجد بالاسر (مدفن امام رضا)و مسجد جامع گوهرشاد است. حرم امام رضا مجموعه‌ای است با کانون آرامگاه هشتمین امام شیعیان، علی‌الرضا که دیگر مسجدها، آرامگاه‌ها، رواق‌ها، صحن‌ها، کتابخانه و موزه‌ها را دربرمی‌گیرد.

مشاهده نقشه در گوگل

آرامگاه فردوسی

آرامگاه شیخ توس حکیم ابوالقاسم فردوسی

آرامگاه حکیم ابوالقاسم توسی در میان باغی مصفا در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال شهر مشهد واقع شده است . اینک باغ آرامگاه که حدود شش هکتار مساحت و یک موزه و کتابخانه دارد سالانه بیش از یک میلیون زائر و شیفته فردوسی را می پذیرد.

مشاهده نقشه در گوگل

1باغ نادری

باغ موزه نادری

آرامگاه نادرشاه بنایی است که به یادبود نادرشاه افشار در ضلع شمال غربی چهارراه شهدا (نادری سابق) واقع است که پس از آرامگاه امام رضا، مهم‌ ترین مکان گردشگری و تاریخی داخل شهر مشهد به شمار می‌رود و این بنا در باغی به مساحت ۱۴۴۰۰ متر مربع ساخته شده‌ است.

مشاهده نقشه در گوگل

موزه آستانقدس

موزه آستان قدس رضوی

آستان قدس رضوی یکی از مجموعه‌های بزرگ موزه‌ای در ایران است که بناهای تاریخی آن جلوه گر شش قرن تزئینات و معماری دوره اسلامی و اشیای تاریخی آن نشان دهنده انواع هنرها و صنایع دستی ساخته شده طی ده قرن گذشته می‌باشد.در حال حاضر موزه‌های آستان قدس در چهار ساختمان مستقر هستند و اشیای به نمایش درآمده در آن‌ها شامل آثار تاریخی حرم مطهر و میراث آستان قدس، اشیای وقف و اهدا شده، همچنین اشیای خریداری شده برای تکمیل مجموعه‌ها می‌باشد.

مشاهده نقشه در گوگل

بوستان وکیل آباد

تفرجگاه وکیل آباد

پارک وکیل آباد از تفرجگاه های قدیمی و زیبای مشهد که در جنوب غربی مشهد و انتهای بلوار وکیل آباد واقع شده و با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شود. وکیل آباد به علت قدمت خود و قرار گرفتن در دره ای با صفا و هوای مطبوع از دیر باز مورد توجه اهالی شهر و مسافران بوده است .
پارک جنگلی وکیل آباد که درگذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد شناخته می شده است ، درسال ۱۳۴۸ شمسی توسط مالک آن، حسین آقای ملک، به صورت رسمی وقف استفاده عموم گردید و به شهرداری مشهد واگذار گردید .

مشاهده نقشه در گوگل

 پارک-ملت-در-مشهد

بوستان ملت

بوستان ملت یا پارک ملت پارکی است در غرب شهر مشهد و حاشیه بلوار وکیل آباد. مساحت این پارک ۷۲۰ هزارمترمربع است. پارک ملت بزرگترین پارک مشهد و یکی از زیباترین پارکهای ایران به شمار می‌رود. این پارک دارای شهربازی، تاسیسات ورزشی و فضای سبز بزرگی است. بزرگترین چرخ فلک خاورمیانه در (پارک ملت ) شهر مشهد در سال 1384 به بهره برداری رسید این چرخ فلک با 250 تن ‏وزن قادر خواهد بود در یک دور کامل 448 نفر را به ارتفاع 80 متر بالا ببرد و سرنشینان این چرخ فلک قادر خواهند بود تمام ‏نقاط مشهد را ببینند .

مشاهده نقشه در گوگل

کوهسنگی1

پارک کوهسنگی

پارک کوه سنگی مشهد یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین گردشگاه های مشهد است که به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر به این نام خوانده می شود . این پارک دومین پارک بزرگ (بعد از پارک ملت) در این شهر است که در جنوب غربی مشهد و در انتهای خیابان کوهسنگی قرار گرفته است. در بالای این پارک دو کوه بزرگ سنگی قرار دارد، بقیه پارک در محوطه بسیار وسیع حدود۲۰ هزار متر مربع دارای استخر و رستوران های متعدد و مراکز خرید و مراکز ورزشی و تفریحی و شهربازی و … می باشد.

مشاهده نقشه در گوگل

سپاد

 منطقه تجاری گردشگری سپاد

منطقه تجاری گردشگری سپاد خراسان با دارا بودن پروژه های متعدد با زير بنای تجاری وسیع و همچنین پاركينگ های طبقاتی متعدد ، یکی از پیشتازان کشور در این زمینه می باشد. منطقه تجاری ، گردشگری سپاد بعنوان یکی از بزرگترين مجموعه های تجاری گردشگری كشور شامل پروژه ها و مراکز تفریحی ذیل می باشد :
مجتمع تجاری الماس شرق – مجتمع تجاری وصال – برج بازار بین الملل خاورمیانه – برج های مسکونی سپاد – آكواريوم آب شور – سرزمين عجايب – شهربازی سرزمين خورشيد – سيرك ملل – مجتمع پارك ساحلی آفتاب و فروشگاههايی مانندبن ناصر، برندس،ساليان و غیره . بازارهای شهيد كاوه، بازار بزرگ خيام و مجتمع مواد غذايي سپاد وديگر امكانات منطقه مانند سرويس اياب وذهاب درون شهری و ساير خدمات جانبی بخشی از امكانات ، قابليت ها و توانمنديهای منطقه تجاری گردشگری سپاد محسوب می شود .

مشاهده نقشه در گوگل