fiber_manual_recordدكتر مظاهريان در جمع خبرنگاران: رشد چشمگیر شاخص های برگزاری چهارمین همایش ملی فناوری های نوین صنعت ساختمان در مشهد1 اسفند 1395

معاون وزیر راه و شهرسازی، از رشد چشمگیر شاخص های برگزاری چهارمین همایش ملی فناوری های نوین صنعت ساختمان در مشهد، به عنوان چهارمین دبیرخانه این همایش خبر داد.

به گزارش ستاد خبری چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان، دکتر حامد مظاهریان با اشاره به رشد چشمگیر شاخص های برگزاری چهارمین همایش ملی فناوری های نوین صنعت ساختمان، عنوان کرد: امسال چهارمین همایش ملی فناوری های نوین صنعت ساختمان را در مشهد برگزار کردیم و نسبت به دو سال گذشته از نظر علمی و گسترش مطالب و هدفمند شدن سمینار، رشد قابل توجهی کرده است و این به همت مسئولین استانی اتفاق افتاده است و  اکنون ما شاهد برگزاری بی سابقه 35 کارگاه تخصصی در این همایش هستیم.

حامد مظاهریان ادامه داد: استان هرمزگان به عنوان دبیرخانه دائمی بتن، استان یزد به عنوان دبیرخانه دائمی مصالح ساختمانی و استان مازندران به عنوان دبیرخانه دائمی HSE تعیین شده است.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی در تشکیل دبیرخانه ها جلودار است، گفت: هدف اصلی در دبیرخانه این است که بتوان هماهنگی های لازم را در سطح استان ایجاد کرد و از طریق این هماهنگی ها به انباشت دانش در این زمینه دست یافت.

یکی از سیاست هایی که وزارت راه و شهرسازی دنبال می کند این است که بتواند اتفاقاتی که در پایتخت رقم

می خورد، در شهرهایی که ظرفیت لازم را دارند، اجرا کند و به همین منظور ایده تشکیل دبیرخانه های دایمی در استانها در این دوره  مطرح شد.

مظاهریان با بیان اینکه تاکنون به 6 استان دبیرخانه دائمی در موضوعات خاص به آنها اعطا شده است، گفت: اعطای دبیرخانه دائمی به یک استان، به معنای اعطای یک برند برای آن استان است.

وی افزود: اینکه یک استان توانایی همکاری با دیگر نقاط کشور را حول یک محور مشخص، داشته و بتواند چنین موضوعی را در طی دوره ای پشتیبانی کند و جلو ببرد نشان از توانایی و ظرفیت های نقاط مختلف کشور را دارد و به همین دلیل استان خراسان رضوی به عنوان دبیرخانه دائمی فن آوری های نوین ساختمانی، تعیین شده است.

وی یکی دیگر از امتیازات این همایش را ارائه همزمان مطالب در  5 استان به صورت آنلاین، خواند و گفت: با حضور میهمانان خارجی دعوت شده، موضوعات تکنیکی و فنی با اعضا در میان گذاشته شد.

مظاهریان با اشاره به روند روبه رشد بکارگیری فن آوری های نوین در کشور، افزود: سرمایه گذاران، مهندسان و مردم باید در جریان این فن آوری ها قرار بگیرند و سازمان های مسئول، مانند سازمان ملی استاندارد در این خصوص باید کلیه محصولات ساختمانی را مورد مداقه قرار داده و بر استاندارد بودن آن تایید کند.

وی ادامه داد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وظیفه دارد که پروانه فن آوری نوین ساختمانی را صادر کند و با آیین نامه ها تطبیق دهد.

معاون وزیر با بیان این مطلب که پاسخ فن آوری های نوین صفر و یک نیست، گفت: بنابراین یک شانس نیز بازار و استقبالی است که بازار نسبت به فن آوری ها دارد که باید بتواند اقتصادی باشد و با شرایط اقتصادی این صنعت خود را تطبیق دهد.

مظاهریان تأکید کرد: نقشی که دبیرخانه ها و سمینارها دارند همین است که بتوانند این فن آوری ها را معرفی کرده و در مورد آن گفتگو کنند و فن آوری هایی که منطبق با توسعه پایدار است و می تواند فرایند ساختمان سازی و کیفیت ساخت و ساز را گسترش بدهد، معرفی و به کار گیرند.