fiber_manual_recordافتتاح نمایشگاه عکس و کاریکاتور زلزله و مدیریت بحران5 دی 1396

مسئول دبیرخانه دائمی فناوری های صنعت ساختمان خبر داد؛
افتتاح نمایشگاه عکس زلزله و مدیریت بحران

مسئول دبیرخانه دائمی فناوری های صنعت ساختمان از افتتاح نمایشگاه عکس زلزله و مدیریت بحران برگزار در ساختمان سازمان نظام مهندسی خبر داد.

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی؛ محمدرضا مهردوست با اعلام این خبر گفت: نمایشگاه عکس زلزله و مدیریت بحران با حضور معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی، معاون عمرانی شهرداری مشهد، ریاست سازمان نظام مهندسی و جمعی از مهندسان استان افتتاح شد.

وی بیان کرد: این نمایشگاه با هدف بازنمایی حقایق نهفته در خسارات ناشی از زلزله، بازنمایی تلفات جانی و مالی زلزله، تاثیرات اجتماعی ناشی از فاجعه زلزله و تاثیر زلزله بر آثار تاریخی برگزار شد.

وی در خصوص دیگر اهداف نمایشگاه نیز اظهار کرد: بازنمایی عیوب و عدم مقاومت سازه ها در برابر زلزله، بازنمایی عدم اجرای صحیح سازه های مقاوم در برابر زلزله و بازنمایی مقاومت سازه ها پس از زلزله نیز از دیگر اهداف نمایشگاه است.

مهردوست افزود: از 300 عکس ارسال شده به دبیرخانه پس از داوری های صورت گرفته توسط کارشناسان 80 عکس برگزیده شد و در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در همین نمایشگاه 32 اثر کاریکاتور با موضوع زلزله که برگرفته از کتاب کاریکاتور زلزله و مقاوم سازی و کاریکاتور دومین همایش بین المللی جامعه ی ایمن بوده نیز به نمایش درآمده است.