fiber_manual_recordمدیرعامل یک کارخانه مصالح ساختمانی: با کمی تلاش می توانیم صادرکننده فن آوری های نوین باشیم1 اسفند 1395

به گزارش ستاد خبری چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان، فاطمه جمیلی در حاشیه مراسم اختتامیه چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان گفت: با توجه به اینکه دنیا در حال حرکت به سمت تکنولوژی های نوین است و با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان و استفاده از فن آوری های نو، بحث فن آوری های نوین اهمیت پیدا می کند.
وی افزود: در صورت عدم بکارگیری دانش و فن آوری های نوین، این فن آوری ها خواه ناخواه وارد کشور ما می شوند، ولی با کمی همت ما می توانیم خود وارد کننده این فن آوری های نو به دیگر کشورها باشیم.
مدیرعامل کارخانجات چوب پلاست، تأکید کرد: باید بجای وارد کردن ماشین آلات، تکنولوژی های نوین را وارد کرده و فن آوری های نو را در هر صنعتی استفاده کنیم تا بتوانیم با دنیا رقابت کرده و از تولید داخلی حمایت کنیم.
جمیلی در خصوص فعالیت این شرکت گفت: شرکت چوب پلاست تعاونی دانش بنیانی است که با استفاده از فن آوری های نو در دنیا، از ضایعات کشاورزی استفاده کرده و آن را تبدیل به محصولی با ارزش افزوده بالا کرده است.
جمیلی با تاکید بر اینکه این محصول یک صنعت سبز و دوستدار محیط زیست است، افزود: برای تهیه این محصول هیچ درختی قطع نشده و با استفاده از یک دانش نو، سرشاخه درختان را با پلیمر و مواد افزودنی ضدآب، ضد آتش و نانو ترکیب کردیم و محصولی کاملا بومی و ایرانی، توسط نخبگان و کارشناسان ایرانی طراحی و تهیه شده است.
مدیرعامل کارخانجات چوب پلاست تأکید کرد: این محصول، مصارفی مانند نمای ساختمان، مبلمان شهری، تهیه میز و نیمکت و کف پوش ساختمان دارد.