fiber_manual_recordمدیر شرکت تکنیکال توسعه تجارت در چهارمین همایش فن آوری های نوین صنعت ساختمان عنوان کرد: کاهش شدت زلزله با دستگاه جداگر لرزه ای1 اسفند 1395

مدیر شرکت تکنیکال توسعه تجارت از بهره برداری از محصول تولید ملی جداگر لرزه ای در ساختمان های مجهز به صنایع نوین خبر داد.

به گزارش ستاد خبری چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان، علی عمارلو با اعلام این خبر گفت: این جداگر لرزه ای در زیر ساختمان قرار می گیرد و موقعیت ستون ها و ساختمان را از زمین، جدا نگه می دارد.

وی افزود: این وسیله نمونه داخلی و ملی ندارد و در حال حاضر قصد داریم با افزایش تولید و جستجوی بازار هدف، آن را به یک فرآیند ملی و ایرانی تبدیل کنیم.

عمارلو با اشاره به قابلیت این دستگاه که یک و نیم تا دوبرابر شدت زلزله را کاهش می دهد، تصریح کرد: این روند باعث می شود تا به ساختمان ها خسارت کمتری وارد شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر ساختمانی با هر نوع فن آوری ساخته شود، ممکن است با یک لرزه از بین برود، اما با استفاده از جداگر لرزه ای، امکان تخریب ساختمان کاهش می یابد.

شایان ذکر است چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان با حضور 1500 نفر از کارشناسان و مدیران صنعت ساختمان و اساتید دانشگاه از 24 بهمن ماه 95 به مدت دو روز در مشهد مقدس برگزار می شود.