fiber_manual_recordمعاون سفیر مجارستان در چهارمین همایش ملی فن اوری های نوین صنعت ساختمان:نقش بکارگیری BIM در راستای توسعه پایدار کلیدی است1 اسفند 1395

معاون سفیر مجارستان گفت: پیچیدگی های BIM استفاده از آن در جهت توسعه پایدار را کلیدی می کند.
به گزارش ستاد خبری همایش ملی فن آوری نوین صنعت ساختمان، سلطان وارگا معاون سفیر مجارستان با بیان اینکه امروز بحث توسعه پایدار در تمام دنیا مطرح است و ایران هم از این قاعده مستثنی نیست، اظهار کرد: موضوع توسعه پایدار فرآیند پیچیده ای است و با توجه به پیشرفت های ایران در این زمینه، ما بدنبال استفاده از تجارب این کشور در مجارستان هستیم.
وی با اشاره به مبحث BIM گفت: BIM فقط مبحثی نرم افزاری نیست و در حوزه سخت افزار نیز می توان آن را اجرا کرد.
معاون سفیر مجارستان با بیان این مطلب که پیچیدگی های BIM استفاده از آن در جهت توسعه پایدار را کلیدی می کند، عنوان کرد: استفاده از BIM دارای ارزش افزوده هایی است که در سطح وسیع و گسترده نیز قابل استفاده است و این موضوع در مدیریت پروژه های ساختمانی کمک شایانی می کند.
وارگا با اشاره به اینکه شرایط ساخت و ساز در ایران بی تاثیر از تحریم های موجود علیه ایران نیست، افزود: ما در این حوزه تجربه ای مشترک داریم با این تفاوت که در دهه 90 صنعت مجارستان سرعت خود را در فن آوری های نوین زیاد کرد. ایران نیز با توجه به امضای توافق هسته ای و رفع تحریم ها می تواند توانمندی های نوین خود را سرعت بخشیده و به سرعت توسعه پیدا کند.
وی بیان کرد: به منظور انتقال تجارب 30 ساله خود به کشور ایران دنبال راه اندازی مرکز توسعه و مشاوره در ایران هستیم.
شایان ذکر است چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان با حضور 1200 نفر از کارشناسان و مدیران صنعت ساختمان و اساتید دانشگاه از 24 بهمن ماه 95 به مدت دو روز در مشهد برگزار می شود.