fiber_manual_recordکارشناس شرکت توزیع برق مشهد عنوان كرد: ضرورت متمایز ساختن بحث هوشمندسازی و لوکس‌سازی سازه‌ها1 اسفند 1395

کارشناس شرکت توزیع برق مشهد گفت: معضل و دغدغه کنونی صنعت ساختمان عدم متمایز ساختن بحث هوشمند سازی و لوکس سازی در سازه ها است.

به گزارش ستاد خبری چهارمین همایش ملی فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان، هاشم قربان پناه استاد دانشگاه و کارشناس شرکت توزیع برق مشهد در حاشیه مراسم اختتامیه چهارمین همایش ملی فن‌آوری‌های نوین صنعت ساختمان گفت: باید بحث هوشمند سازی را با لوکس‌سازی سیستم‌ها متمایز کنیم.  متاسفانه امروزه بیشتر شاهد لوکس‌شدن سازه‌ها هستیم تا هوشمندشدن آن‌ها و این معضل و دغدغه اصلی در زمینه صنعت کنونی ساختمان است.

این کارشناس شرکت توزیع برق مشهد با اشاهر به مبحث توسعه پایدار، بکارگیری فن آوری های روز دنیا و به دنبال آن کاهش هزینه ها، افزود: توسعه پایدار در ذات این کلمات نهادینه شده است و اگر به خوب بکارگرفته شود به نتایج مثبتی نیز خواهیم رسید.

قربان پناه ادامه داد: تاکید ما بر روی درست پیاده سازی آن است.  صرف اجرا و نصب  کفایت نمی کند بلکه مهندسی ساختن آن مهم است.

این استاد دانشگاه با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی همایش نیز گفت: در این کارگاه ها بخشی از فعالیت هایی که در شرکت برق منطقه ای مشهد در حوزه انرژی های نو و سیستم های تجدید پذیر انجام شده بود، به دانش پژوهان ارائه شد.

قربان پناه تأکید کرد: بحث سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه های اسمارت بلدینگ و اسمارت هوم و در کنار آن بخشی از فن آوری های روز دنیا نیز از دیگر موضوعات ارائه شده در این کارگاه بود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین همایش هایی در راستای پیشرفت و ارتقاء سطح کمی و کیفی صنعت ساختمان در ایران، عنوان کرد: تداوم و تکرار برگزاری این گونه همایش ها ارزشمند است اما اینکه بازخورد آن در حوزه عملی نیز دیده شود مهم تر است.

این کارشناس بیان کرد: در بحث فن آوری های نوین، درست اجرا کردن آن مهم است نه اینکه صرفا در حد یک تئوری مطالبی عنوان شده و افزایش علم و دانش صورت پذیرد ولی در عمل اتفاقی رقم نخورد و باید به این مسئله توجه داشت و برای این موضوع برنامه ریزی کرد تا بتوانند به صورت عملی هم، این علم و دانش را پیاده سازی کنند.